CO Z TYM PALIWEM!

2012-08-10 14:58:42, komentarzy: 1

Nasze Państwo wyraźnie obawia się z jednej strony naciągania prawa, a z dugiej strony w jakiś cudowny sposób wyraża zgodę na publikowanie absurdalnych przepisów.

Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że nie będzie można według ostatniego projektu ustawy o VAT - odliczać paliwa od samochodów "z kratką" - do końca 2013r. a może i jeszcze dłużej, a na pewno tak długo jak długo Ministrem Finansów pozostaje Jacek Rostowski.

 

A zatem znów pozostaje nam kombinować i kupować bardzo drogie van-y z otwartą przestrzenią bagażową, albo bankowozy! Cóż to za absurdy! A dlaczego paliwa nie mogą odliczać taksówkarze, albo sklepikarze, którzy codziennie wożą klientów albo towary. Dlatego, że nie stać ich na zakup super drogiego bankowozu (nie wspomnę marki), albo super drogiego terenowca? Po pierwsze po co im luksusowe auto, a po drugie te auta zupełnie nie spełniają zadań samochodów ciężarowych, a tylko są przykrywką, żeby można było odliczać paliwo.

 

Absurdy życia codziennego mnożą się. Pewien audytor austriacki zapytał mnie, dlaczego odliczam tylko 60% VAT od leasingu samochodów? Kiedy pokazałam mu przepis, spytał co z resztą? No cóż wiem pan te 40% to my sobie dajemy w koszty. A z tego 19% podatku, albo 18% jak osoba fizyczna. A on na to, że państwo zyskuje tylko 2-3 % na tej karkołomnej operacji. A ja na to, że tak. No to po co tak kombinować o te 2%. Nie lepiej pozowolić odliczać wszysto, gospodarka by do przodu drgnęła, bo więcej samochodów byłoby kupowanych. Co do ostatniego argumentu nie mogłam się zgodzić. Bo kryzysów nie da się czasem przewidzieć i, czy samochody kupowane byłyby , czy nie możemy tylko 60% i już, a nie więcej niż 6 tysięcy.

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • manifo.com 14:58, 10 sierpnia 2012

    To jest przykładowy komentarz do wpisu

    Komentarzami możesz zarządzać w administracji Bloga.

    Odpowiedz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii